Виробництво

Друк на плівці: гарантія якості та ефективності

Про матеріали

Найбільш вживанішими матеріалами є: поліамід (20 - 60 мкм), поліетиленові плівки LDPE, HDPE, OPP та інші аналогічні композиційні матеріали товщиною до 120 мкм, поліпропілен і різні його композиції, металізований папір.
Для виготовлення упаковки ми застосовуємо матеріали провідних виробників: «Exxon Mobil», «Hostaphan Films», «Mitsubishi», «Siegwerk», «Fisat», «SunChemical/Hartmann Druckfarben GmbH» та ін., що дозволяє досягнути європейського рівня якості пакувальних матеріалів. Сучасний дизайн, надзвичайно висока якість друку та повна гама професійно відтворених кольорів забезпечать привабливість та конкурентноспроможність Вашої продукції.
При співпраці з нами Ви за помірну ціну в короткі терміни отримаєте продукцію найвищої якості!

Паковання, виготовлене на ПП "Єврофлекс"

Флексографічні фарби

Тільки найякісніші фарби провідних європейських фірм Siegwerk Druckfarben GmbH (Німеччина), «Fisat» чи «SunChemical/Hartmann Druckfarben GmbH» забезпечують найкращу якість друку та роблять можливою подальшу обробку.
Важливо правильно підібрати тип фарби, який би відповідав функціональним та фізико-хімічним особливостям задруковуваного матеріалу, продукції загалом, та подальшій обробці. Тобто, необхідно врахувати придатність до зовнішнього та внутрішнього друку, стійкість до зварювання, використання на конкретних матеріалаї (ОПП, ПЕ, ПП, папір, лакована алюмінієва фольга, еколін, пергамент та ін.), за умови застосування відповідних праймерів та білил.
При відсутності на складі фарби потрібного кольору її виготовляють у нас на дільниці змішування.
Флексографічні фарби відповідного кольору виготовляються шляхом змішування оригінальних фарб фірми Siegwerk Druckfarben GmbH (Німеччина), «Fisat» чи «SunChemical/Hartmann Druckfarben GmbH». Управління підбором кольору проводиться за допомогою спектрофотометра Eye-One фірми "Gretag Macbeth" (Швейцарія). Ці фірми є найбільшими в Європі виробниками фарб для флексографічного друку. Асортимент їх фарб найрізноманітніший – від універсальних до індивідуальних, для всотуючих або невсотуючих матеріалів (наприклад, ламінатів, синтетичних плівок, паперу тощо).
Операція змішування фарб є основною складовою якісного виконання замовлення. Програмне забезпечення і технологічні можливості на дільниці змішування дозволяють відтворити практично будь-який колір за допомогою компонентів базових кольорів, а також білил, прояснювачів, розчинників та адитивів. Розробка рецептур та змішування фарб здійснюються за каталогом PANTONE і за зразками фарб, запропонованими замовниками.
Фахівці відділу пройшли спеціальне навчання та періодично відвідують семінари з даної тематики. Якість вихідних компонентів та змішаних фарб контролюється на трьох рівнях. Розрахунок колірних координат змішаних фарб відбувається за системою CIE Lab в комп’ютерній системі, до пам’яті якої закладені базові кольори системи PANTONE. Після вимірювання кольору зразка спектрофотометром Eye-One, здійснюється розрахунок необхідної рецептури та визначається процентний вміст базових кольорів у фарбі. Як правило, розраховується декілька рецептур. Критерієм вибору рецептури фарби є величина порогу кольорового розпізнання – дельта E, тобто величина, що кількісно характеризує різницю між еталоном кольору і запропонованим варіантом. Потім здійснюється оцінка відповідності колористичних характеристик фарби еталонному зразку, яка відповідно до норм ISO не повинна перевищувати 2,5 одиниць. Крім цієї основної величини, оцінка якості здійснюється за показником фарбувальної сили, яка має бути якомога ближчою до 100%, світлоти і насиченості кольорового тону.
Основні переваги застосування системи підбору кольору – можливість виготовлення невеликих партій фарби, що дає змогу швидко і якістно друкувати невеликі тиражі. Окрім того, виготовлення змішаних фарб дозволяє знизити не лише затрати часу (не потрібно витрачати час на оформлення замовлень, доставку фарб та перерахунок коштів), але і ціну на них на 10%, порівняно з ціною, за якою вони мали би ввозитися з Німеччини. А це є значно привабливіше для наших замовників.

Про клеї

Ламінування – це склеювання двох чи трьох плівок різних типів. Поряд з терміном «ламінування» (з англ.) можна використовувати слово-синонім «каширування» (нім.).
Кожна плівка має свої особливості. При склеюванні кількох плівок ці характеристики не губляться, а навпаки, доповнюють одна одну. Наприклад, поліпропілен має високу міцність на розрив і низькі барєрні властивості. Лавсанова плівка (ПЕТ-Ф), в свою чергу, дуже тонка, але має високі барєрні власнивості, які перешкоджають проникненню запаху, випромінювання та інших небажаних впливів. Інший приклад – ламінат ПЕ/металізована ПВХ поглинає УФ-випромінювання і запобігає втраті кольору і висиханню запакованих в цю плівку овочів чи м’яса.
При ламінуванні (склеюванні) плівок упаковка поєднує позитивні характеристики всіх матеріалів, з яких вона складається. При цьому, фарбовий шар знаходиться між шарами цих матеріалів, що унеможливлює контакт фарби з продукцією, а також захищає задруковану поверхню від витирання та інших пошкоджень.
Для виготовлення багатошарової упаковки викороистовується найбільш сучасна клейова ламінація за участю двохкомпонентних безсольвентних поліуританових клеїв «Henkel Loctite», «Morton» та «Dorflex».
Тобто, використовуються безсольвентні клеї на поліуретановій основі з каталізаторами, для яких після склеювання не потрібна сушка, але рулон повинен бути витриманим протягом 2-ох діб, щоб пройшла остаточна полімеризація клею.
Ми вибрали клеї на основі поліуретану, тому що цей матеріал стійкий до дії кислот, мінеральних і органічних масел, бензину, окислювачів, мало піддається старінню, має високу стійкість до доії навколишнього середовища, стійкий до дії озону, ультрафіолету та морської води. Отримують поліуретан в результаті хімічної реакції при змішуванні вихідних компонентів (поліефіру, води, диізоціаніту, емульгаторів та каталізаторів.

Поліетиленова плівка (ПЕ) - це матеріал, виготовлений методом екструзії з подальшим пневматичним розтягуванням з поліетилену низького або високого тиску. Вона водонепроникна, має високу хімічну стійкість, низьку проникність для газів, високу ударну в'язкість, гнучкість, термозварюваність, чорний шар запобігає проникненню світла і значно подовжує термін зберігання, морозостійкість, плівка не впливає на властивості продукту. Це також відносно дешевий пакувальний матеріал, що робить його привабливим для виробників. Поліетиленова плівка досить міцна для багатьох застосувань, забезпечуючи при цьому захист від негативного впливу навколишнього середовища завдяки герметичності упаковки. Це один з найбільш універсальних і поширених пакувальних матеріалів. Поліетиленова плівка широко використовується як пакувальний матеріал у різних галузях економіки, таких як молочні продукти, ґрунтові суміші, товари для дому, солодощі та цукерки, інші харчові продукти, тканини та текстиль, меблі, промислові товари, корми для тварин. Його також використовують для пакування меблів і будівельних матеріалів, а також для групового пакування продукції на палетах. З переробленого поліетилену виготовляють будівельну поліетиленову плівку, яка є дешевшою, але має нижчий відсоток світлопропускання.

Поліпропіленова плівка (БОПП) є популярним продуктом на ринку завдяки широкій доступності сировини, екологічності, високій надійності та низькій вартості. Використовується для пакування різних груп товарів, включаючи упаковку\продукти, кондитерські вироби, хлібобулочні вироби, насіння, арахіс, родзинки, сухофрукти, морозиво, фармацевтичні препарати, етикетки для мінеральної та солодкої води, олії, палички для їжі, побутову хімію, клейкі стрічки. БОПП також використовується для надміцного пакування, пакування продуктів з високим вмістом жиру та для металізації. Має чудову еластичність і часто використовується для пакування харчових продуктів (кондитерських виробів). Виготовляється з металізованим шаром з одного боку і термозварювальним шаром з іншого боку, на який наноситься друк перед остаточною обробкою.

ПЕТ є успішним пакувальним матеріалом, що використовується для виробництва тари для різних видів харчової, хімічної та косметичної продукції. Він має прийнятну ціну і використовується для виготовлення широкого спектру продуктів, включаючи рослинні олії, соуси, оцет, фруктові соки, пиво та інші напої. ПЕТ-тара легка, прозора і міцна, що робить її ідеальною для розливу мінеральної води, газованої води та напоїв.

Упаковка Еколайн - це унікальний біополімерний матеріал, який є екологічно чистим, має високу міцність, високу волого-, світло- та жиростійкість, а також екологічну чистоту. Використовується для пакування молока, йогуртів, сметани, вершкового масла, сиркових мас, сиру, жирів, ліків тощо, ергономічна, з механізмом самозакриття для герметичного закриття. Також може замінити фольгу для тривалого збереження. Унікальний склад упаковки не впливає на якість продукту і не забруднює навколишнє середовище при подальшій переробці. Після захоронення упаковка розкладається під дією ультрафіолетових променів протягом декількох місяців.

Полівінілхлорид (ПВХ) - це продукт полімеризації, що використовується як одноразове паковання для харчових продуктів з тривалим терміном зберігання. Він має ряд властивостей, таких як газопроникність, стійкість до високих температур, підвищена стійкість до агресивних середовищ, підвищена міцність і стійкість до розриву і проколу, ударостійкість, стабільність, прозорість, а також поліпшені властивості газо- і вологопроникності. Її можна використовувати для пакування гарячих, охолоджених і заморожених продуктів, і в основному вона використовується для пакування продуктів, які зберігаються при низьких температурах. Термозбіжна плівка ПВХ - це високоякісна плівка на основі двовісно орієнтованого полівінілхлориду (ПВХ), яка характеризується здатністю скорочуватися під впливом температури і обгортати продукт по периметру. Вона має високу якість і може використовуватися для індивідуального та групового пакування товарів.
До переваг термозбіжної плівки ПВХ відносяться простота використання, хороші механічні властивості, відмінні оптичні властивості і можливість контактувати з харчовими продуктами. Термозбіжна плівка також щільно облягає продукт, повторюючи його форму.

Алюмінієва фольга (від нім. Folie, лат. folium — лист) — гнучка металічна «плівка», тонка (товщиною від 0,001 до 0,2 мм) з алюмінію. Вирізняють матову та глянцеву алюмінієву фольгу, в залежності від технології виготовлення. Алюмінієва фольга широко використовується для виробництва різноманітних пакувальних матеріалів. Це паковання харчових продуктів (молочні продукти (йогурт, плавлений сир, масло), солодощі (плитки шоколаду, морозиво, жувальна гумка), кава, чай, дитяче харчування, сухі продукти (супи, картопляне пюре), напоїв (пиво, безалкогольні напої, соки, молоко), готових страв, корму для тварин. тютюну, фармацевтики (таблетки, мазі, трансдермальні терапевтичні системи), косметики (туби зубних паст, вологі серветки, шампуні), промислових товарів (клеї, чорнила картриджів, хімікати).
Найширше застосування має комбінований матеріал, що складається з алюмінієвої фольги та паперу або поліетилену, склеєних мікровоском.
Як правило, папір для каширування використовують жиростійкий (55 - 74 г/м2). Утворений матеріал створює захист від світла і вологості, має хороші бар’єрні властивості щодо проникнення жиру. При кашируванні поліетиленом, крім вищеперелічених переваг, створюється додатковий захист від проникнення вологи. Використовують для фасування масла, маргарину, дріжджів, жиру, глазурованих сирків, фаршу.

Харчовий пергамент - це міцний, жиро- і вологостійкий пакувальний матеріал, виготовлений з паперу-основи шляхом обробки сірчаною кислотою. Підходить для пакування жировмісних, кондитерських та багатьох інших продуктів. Має високу бар'єрну якість жиростійкості, практично недосяжну для пакувального паперу. Він не розчиняється в жирах і перешкоджає проникненню жирів крізь упаковку. Високе значення стійкості пергаменту до проштовхування подібне до стійкості міцних видів обгорткового паперу.
Харчовий пергамент є важливим пакувальним матеріалом, який використовується в закладах швидкого харчування, кафе та школах. Він витримує високі температури і має антиадгезійне покриття, що забезпечує тривалий захист від висихання і вологи. Використовується для пакування харчових продуктів, що містять жири та вологу, медичних виробів, що підлягають стерилізації, перев'язувальних матеріалів та ліків, а також для обгортання валиків ровувальних машин та голкових виробів. Пергамент також використовується для пакування заморожених харчових продуктів і легко утилізується. На пергамент можна наносити зображення, які підкреслюють імідж компанії, на харчовий пергамент можна наносити логотип компанії.

Папір - це волокнистий матеріал, що являє собою тонкий шар переплетених і зчеплених між собою волокон, який пройшов спеціальну механічну та хімічну обробку. Його використовують для друку, пакування та різних технічних цілей. Вперше папір був виготовлений у Китаї в 105 році нашої ери, і технологія його виготовлення була примітивною. Основними компонентами паперу є целюлоза і деревна маса. Для надання паперу певних оптичних і технологічних властивостей до основної маси додають різні домішки, такі як клеї, барвники, наповнювачі тощо.
Папір проклеюють поверхневим способом, що підвищує гідрофобність паперу і покращує його адгезію до фарби. Гладкість і білизна крейдованого паперу досягається шляхом нанесення на поверхню паперу мінеральної суспензії оксиду барію. Папір випускається як у рулонах, так і в листах товщиною від 0,05 до 0,5 мм і вагою квадратного метра до 300 г. Крафт-папір - це вид пакувального матеріалу, який використовується для пакування сухих будівельних сумішей, продуктів харчування, книг і коробок. Він виготовляється зі 100% довговолокнистої хвойної целюлози і використовується для виготовлення пакетів, мішків, конвертів та інших виробів.
Крафт-папір також використовується для друку поштових марок та рекламної продукції. Металізований картон і металізований папір - це два різних види паперу, які можна виробляти у вакуумних камерах. Вакуумна металізація - це процес нанесення тонкого шару алюмінію на папір шляхом випаровування.

Поліаміди — полімери на основі синтетичних високомолекулярних сполук, що містять в основному ланцюзі амідні групи -CONH-. Поліаміди одержують поліконденсацією амідів багатоосновних кислот альдегідами, поліконденсацією вищих амінокислот або диамінів з дикарбоновими кислотами, конденсацією капролактаму і солей диамінів дикарбонових кислот і ін.
структураПоліаміди застосовують у вигляді волокон типу капрон, нейлон, плівок, клеїв і покриттів, як антикорозійні матеріали для захисту металів і бетонів, в медицині (для хірургічних швів, в очній хірургії, для штучних кровоносних судин, як замінники кісток), як замінники шкіри.Поліамідні полімери і пластмаси на їх основі (поліаміди). Поліаміди ПН — широко поширений рід лінійних полімерів. Їх молекули вміщують амідну групу. Розрізняють ПА природні і синтетичні. Поліаміди використовують у вигляді волокон, плівок і наповнених пластмас. Поліамідні волокна — найбільш поширені синтетичні волокна.
Поліаміди застосовують для оболонок ковбас, упаковки і зберігання масла і жирів, м’яса і риби та інших заморожених продуктів, стерилізації медичних інструментів, в якості електроізоляційного, прокладочного і герметичного матеріалу.

Ламінування - це склеювання двох або трьох плівок різних типів, необхідних для виготовлення упаковки. Існує також технологія склеювання трьох плівок, так звана дуплексна ламінація, для якої потрібен ламінатор з трьома розмотувальними секціями. Ламінування без розчинників використовується для запобігання тунельного висихання і широко застосовується при взаємному ламінуванні плівок ОРВ. Міжшаровий друк характеризується естетичними, функціональними та гігієнічними властивостями. Наша продукція покликана зберігати їх довше, але не всяке паковання може захистити її від псування або проникнення вологи, неприємних запахів.
Щоб регулювати проникність різних пакувальних матеріалів, ми використовуємо комбінації двох або більше типів матеріалів для створення кінцевого продукту, який відповідає необхідним характеристикам. Вак-пакети ідеально підходять для транспортування, оскільки не рвуться, не ламаються, займають невеликий об'єм. Ламінуючі плівки дозволяють використовувати ПЕ (поліетилен), BOPP (двовісно орієнтований поліпропілен) BOPET і APET, і можуть застосовуватися для будь-яких вертикальних пакувальних і горизонтальних пакувальних машин. Глянцева поверхня плівки забезпечує найвищу якість друку, а для сухих продуктів харчування важливо, щоб упаковка мала високу міцність у поєднанні з низькою вагою. Висока якість зображення гарантує, що інструкції з приготування рецептів на упаковці легко читаються.