ПП «Єврофлекс»

Вимоги до макету

Дані приймаються на носіях flash USB, CD, DVD, через e-mail, ftp-сервер чи сервери-файлообмінники в мережі Інтернет. Версії файлів для РС платформи.

ФОРМАТИ ФАЙЛІВ

Оригінал-макет надається в тій програмі векторної графіки, в якій він створювався. На сьогоднішній день – це Adobe Illustrator (до версії CS4, включно), Corel DRAW (до версії 11, включно), та Free Hand (до версії MX, включно). Перевагу надаємо Adobe Illustrator.

Подається один цілий фрагмент оригінал-макету потрібного розміру, який пізніше буде розмножений, відповідно до ширини матеріалу та діаметру валу.

Обов’язковим є дотримання фізичних розмірів зображення і погодження, перед розробкою дизайну, їх з технічними даними пакувального обладнання.

Необхідно всі елементи дизайну, що були створені у векторних програмах подавати у векторних форматах.

Не варто використовувати у зображеннях створених програмою Corel DRAW ніяких спцефектів (таких як тінь, прозорість, лінза та ін.).

Не приймаються для подальшої роботи оригінал-макети, що створені в програмах верстки (наприклад, Adobe Page Maker, QuarkXPress і т.д., офісних програмах Word, Excel, Power Point), а також у вигляді повністю відрастрованого (bitmap) зображення, оскільки втрачаються векторні елементи, наприклад шрифти і штрих-коди, що є недопустимим.

Формат PDF/X-1a, що відповідає міжнародному стандарту ISO 15930 не є зручним для підготовки зображень для флексодруку.

ШРИФТИ

Всі шрифти повинні бути перетворені в криві, за виключенням випадків, коли необхідно редагувати текстову інформацію. В останньому випадку – додаються окремо файли використаних в роботі шрифтів.

Бажано уникати використання шрифтів «вивороткою» розміром менше 10 pt, тобто білий колір шрифта по темному фоні. Такий текст після друку дуже погано читається. Текст не читається, коли колір шрифта заданий, наприклад, кількома кольорами CMYK. Також при подальшій зміні текстової інформації це призведе до заміни більшої кількості флексоформ. Тому рекомендується текстову інформацію друкувати одним з кольорів, що використовуються в макеті.

КОЛЬРИ

Всі елементи векторної графіки повинні бути представлені в моделі CMYK, або Multicolor.

Використання кольорів з каталогу Pantone чи інших SpotColor вказується додатково.

Обов’язково до проекту додається інформація про фарбовість друку.

При необхідності нами надається ICC-профіль друкарського процесу.

При друці на прозорих, металізованих та деяких інших видах плівки, використовується так-звана біла підложка (повний або вибірковий задрук плівки білою фарбою з подальшим нанесенням решти кольорів). В такому випадку, необхідно представити цю підложку окремо у векторному форматі.

Мінімально відтворювана растрова крапка знаходиться в межах 1% – 2%. Тому бажано не використовувати градієнти та інші векторні елементи з нижчими процентами. Це тільки в окремих випадках стосується растрових зображень, оскільки вони проходять спеціальну додрукарську підготовку.

BITMAP

Растрові зображення бажано подавати у вигляді підлінкованих *.PSD файлів з незведеними шарами (Layers), або окремим *.PSD файлом Adobe Photoshop. Ефекти програми Photoshop не потрібно перетворювати в шари. Растрові формати, що використовують ущільнення з втратою якості, використовувати не бажано. Для сканованих зображень, які подаються без доопрацювання, прийнятним є формат *.TIFF без компресії.

При збереженні файлу ОБОВ’ЯЗКОВО зберігати зображення з робочим ІСС профілем.

Растрове зображення може бути збережено в будь-якій системі опису кольорів, CMYK, RGB, Lab... Проте, необхідно враховувати, що в кінцевому варіанті зображення конвертується в CMYK чи Multicolor separation з використанням ІСС профіля нашого друкарського процесу, що неодмінно вплине на кольоропередачу та кольорове охоплення.

Роздільна здатність растрового зображення повинна бути не нижчою 200 dpi, проте немає особливої потреби використовувати зображення більше 300 dpi.

ЗАТВЕРДЖЕННЯ ЗАМОВНИКОМ

Oригінал-макет затверджується замовником після додрукарської підготовки. Замовнику надсилається електронний варіант підготовленого оригінал-макету. На вимогу передається кольоропробний видрук (цифрова кольропроба), виготовлений на спеціальному обладнанні.

Підписаний макет надсилається нам з підписом замовника або його довіреної особи та печаткою.

 

Детальніша інформація за тел.: (098) 03 69 189 - Юра Вололовцев (художник-дизайнер).