ЗАВАНТАЖИТИ

ЦІКАВА ІНФОРМАЦІЯ

Плівка лавсанова

Густина — 1,38—1,4 г/см³, tрозм. — 245 °C, температура плавленн tпл. — 260 °C, температура склування tск. — 70 °C. Не розчинний в воді та органічних розчинниках, стійкий до дії кислот та розчинів складних лугів.

ПЕТ — поліетилентерефталат — користується великим успіхом на ринку пакувальних матеріалів. Зараз ПЕТ застосовують у виробництві тари для різноманітних видів харчової, хімічної, косметичної продукції.

ПЕТПЕТ став дуже популярним і широко застосовуваним, в багатьох випадках він може замінити скло та інші види пластмас. Поряд з його особливими фізичними властивостями, ПЕТ має ще одну важливу перевагу - прийнятну ціну.

ПЕТ використовують в якості матеріалу для пакування харчових продуктів приблизно з початку 1970-х років. Особливою популярністю він став користуватись у 1980-ті роки, а у 1995-1999 роки випуск ПЕТ-тари для напоїв зріс у два рази. З 1990 по 1998 роки ПЕТ-тара збільшила свою долю на ринку пакувальних матеріалів для напоїв з 9 % до 30 %.

Матеріалом для виробництва ПЕТ-тари є преформа з гранульваного полімеру-поліетилентерефталату. Після попереднбого розігріву преформи розтягуються і після цього видуваються пляшки. Колір та прозорість майбутньої пляшки або банки закладається при виробництві преформи із гранул.

Перелік продуктів, що пакують у ПЕТ дуже широкий — це і рослинні олії, соуси, оцет, фруктові соки, пиво та інші напої. Також ПЕТ-тару використовують для пакування різноманітних видів продукції, побутової хімії і косметичних засобів.

PET ПЕТ має багато корисних властивостей. Перш за все це дуже легкий матеріал. Звичайна півлітрова ПЕТ-пляшка важить приблизно 28 грамів (пляшка такого ж об'єму із скла може заважити до 350 грамів). ПЕТ абсолютно прозорий, це робить його ідеальним для розливу мінеральної, газованої води, напоїв. Для того, щоб продукція, що була упакована в таку тару не псувалася під дією сонячних променів, ПЕТ можна затонувати, наприклад, в зелений або коричневий колір. Це роблять також для того, щоб зовнішній вигляд продукції відповідав вимогам споживача.

Ще одна перевага ПЕТ-тари — її міцність, що є дуже важливим при транспортуванні і зберіганні. При цьому, ПЕТ, як і скло, добре утилізується. Для пакування ПЕТ-тари не потрібні ящики, її пакують у поліетиленову плівку з картонним піддоном, або без нього.