ЗАВАНТАЖИТИ

ЦІКАВА ІНФОРМАЦІЯ

Плівка поліетиленова

Плівка поліетиленова (ПЕ) — матеріал, який виготовляється методом екструзії з наступним пневматичним розтягненням з поліетилену низького або високого тиску. Поліетилен водонепроникний, має високу хімічну стійкість, малу проникність для газів, високу ударну міцність, гнучкість, термозварювальність, чорний шар перешкоджає проникненню світла і значно продовжує термін зберігання продукції (для трьохшарової чорно-білої або білої), холодостійкість, плівка не впливає на властивості продукту. У вихідний поліетилен можуть бути додані стабілізатори, барвники, модифікуючі добавки. Отримана в результаті плівка, в залежності від технології виробництва, може мати різну товщину, бути заданого кольору або мати певні властивості, наприклад високу міцність та підвищену довговічність.

PEТакі властивості поліетиленової плівки, як еластичність і непроникність для вологи, дозволяють застосовувати її в якості упаковки для харчової та непродовольчої продукції. Одна з найбільш цінних властивостей поліетиленової плівки — її прозорість. Це дає можливість споживачеві бачити виріб і оцінювати якість товару через прозору поверхню, що підвищує конкурентоспроможність і привабливість продукції. Крім того, на поліетиленову плівку можливе нанесення різної інформації, що також сприяє зміцненню позицій товару на ринку та іміджу компанії. Поліетиленова плівка є відносно дешевим пакувальним матеріалом. Це, а також мала вага, робить упаковку товарів у поліетиленову плівку привабливою для виробників. Поліетиленова плівка має достатню для багатьох застосувань міцність, в той же час забезпечуючи за рахунок герметичності упаковки захист від негативного впливу навколишнього середовища.

Сфера застосування поліетиленової плівки дуже широка. Плівка з поліетилену — один з найбільш універсальних та поширених пакувальних матеріалів. Широко поширене застосування поліетиленової плівки в якості пакувального матеріалу в різних галузях народного господарства. Поліетиленова плівка традиційно застосовується для пакування продукції на найрізноманітніших виробництвах. У поліетиленову плівку упаковують молочниі продукти (молоко, йогурти, кефір, ряжанка), грунтосуміші, побутові вироби, цукероик та солодощі, інші продукти харчування, тканини і текстильні вироби, меблі, промислові товари, корми для тварин. Поліетиленова плівка знаходить застосування в медичній промисловості для упаковки товарів медичного призначення. Поширена упаковка в поліетиленову плівку товарів побутової хімії. Іграшки, сувенірна продукція, галантерейні вироби упаковуються в поліетиленову плівку, що надає упакованому товару гарний зовнішній вигляд і забезпечує схоронність виробів. Маючи високу міцність, поліетиленова плівка використовується для пакування меблів та будівельних матеріалів.

Поліетиленова плівка великої ширини, так звана "Палетна", застосовується для групової упаковки продукції на палетах. З плівки ПЕ виготовляють поліетиленові мішки та пакети.

ПоліетиленЗастосування поліетиленової плівки не обмежується упаковкою. Поліетиленова плівка застосовується під час ремонтів, у сільському господарстві, меліорації, будівництві, інших галузях промисловості і господарства. При ремонті з допомогою поліетиленової плівки вкривають підлоги і меблі. У будівництві поліетиленова плівка допомагає захистити фундамент, конструкції, будівельні матеріали. Поліетиленова плівка використовується для гідроізоляції стін, покрівлі, підлоги, підвалів і горищ. Плівка з поліетилену служить відмінним бар'єром для вологи в будівельних конструкціях.

Для виготовлення будівельної поліетиленової плівки використовується поліетилен вторинної переробки, що є причиною її відносної дешевизни. Основним недоліком такої плівки, у порівнянні з плівкою з первинного поліетилену, є менший відсоток пропускання світла. Низьке пропускання світла виключає застосування будівельної поліетиленової плівки для облаштування теплиць. Інші параметри плівки з вторинного поліетилену аналогічні параметрам плівки, виготовленої з первинного поліетилену.

ПоліетиленУ сільському господарстві поліетиленова плівка успішно використовується для покриття парників і теплиць, в якості укривного матеріалу. Парникова поліетиленова плівка є еластичною, водонепроникною, має високу міцність, що робить її ідеально підходящою для облаштування парників і теплиць. Термін експлуатації парникової плівки складає 1-2 парникових сезони.

Спеціальні багаторічні парникові плівки виготовляються з особливого стійкішого поліетилену. При виробництві таких плівок використовуються світлостабілізуючі добавки, які запобігають руйнуванню плівок під впливом сонячних променів. Багаторічні парникові поліетиленові плівки можуть експлуатуватися протягом 3 — 5 років.

Поліетиленова плівка виготовляється у вигляді рукава, напіврукава, або полотна різної товщини і ширини. Поліетиленова плівка, що поставляється у вигляді рукава, в основному використовується для упаковки в ручному режимі або за допомогою автоматичних машин. Полотно застосовується для пакування з допомогою пакувальних машин, а також в сільському господарстві, будівництві та інших сферах. Для виготовлення пакетів може бути використана плівка як у вигляді рукава і напіврукава, так і у вигляді полотна. Випускається широкий спектр поліетиленових плівок за такими параметрами, як ширина і товщина плівки. Ширина поліетиленової плівки може бути від 40мм до 2000мм. Звичайна товщина плівок з поліетилену низького тиску становить від 5 до 30 мікрон. Для плівок з поліетилену високого тиску значення цього параметра більше - від 30 до 200 мікрон. Плівка постачається в рулонах різного діаметру.

ПоліетиленВластивості поліетиленової плівки залежать від способу одержання вихідного поліетилену. Для виробництва плівки використовують поліетилен високого та низького тиску. Плівки, виготовлені з поліетилену високого тиску, мають меншу міцність, так як вихідний поліетилен має меншу молекулярну масу і більш низьку щільність, ніж поліетилен низького тиску. Поліетилен низького тиску більш міцний, відповідно плівки на його основі чудово підходять для виготовлення високоміцної упаковки. Пакувальна плівка, призначена для безпосереднього контакту з харчовими продуктами (наприклад для виробництва молочних пакетів), виготовляється тільки з поліетилену високого тиску. Плівка на основі поліетилену низького тиску непридатна до використання для харчових продуктів, так як може містити шкідливі для організму залишки металів, що використовуються в якості каталізаторів при виробництві вихідного полімеру. Плівки, виготовлені з поліетилену високого тиску, безпечні для здоров'я і можуть без обмежень використовуватися для упаковки харчових продуктів, виробів, які контактують зі шкірою людини, парфюмерно-косметичних засобів. Плівки з поліетилену високого тиску допустимо застосовувати у виробництві дитячих товарів.

На сьогоднішній день поліетиленова плівка є найбільш звичним і зручним пакувальним матеріалом для більшості товарів. Поєднання невисокої ціни і гарних експлуатаційних параметрів робить поліетиленову плівку привабливим вибором для широкого спектру застосувань.

В середньому, товщина плівки становить 70 — 90 мкм, граматура 82,8 г/м2 — для трьохшарової; 26 — 28 мкм, 37 — 42 м2/кг — для прозорої та білої. Металізована плівка має товщину 27 мкм та граматуру 38 м2/кг.

Термозбіжна поліетиленова плівка являє собою різновид плівки з поліетилену, яка має властивість скорочуватися під дією температури (термоусадка). В результаті процесу термоусадки плівка приймає форму виробу, щільно огортаючи його і надійно захищаючи від несприятливих факторів. Термозбіжна поліетиленова плівка використовується для групової і штучної упаковки товарів. Широко поширене використання термозбіжної поліетиленової плівки для упаковки ПЕТ-тари, скляних пляшок, фасованих продуктів, алкогольних та безалкогольних напоїв, соків, консервів, склотари, а також вантажів на піддонах. Упаковка в термозбіжну плівку здійснюється за допомогою спеціальних термоусаджувальних машин. Термозбіжна плівка може бути як одношарова, так і багатошарова. Багатошарові поліетиленові термозбіжні плівки мають значно кращі характеристики, ніж одношарові, і можуть з успіхом замінити в багатьох галузях інші види термозбіжних плівок.

Плівка поліетиленова термозбіжна є універсальною, придатною для всіх видів фасувальних ліній. Має високу міцність та світлостабілізацію. Тобто, вона може забезпечити тривале збереження товару на відкритих прилавках та при транспортуванні.