ЗАВАНТАЖИТИ

ЦІКАВА ІНФОРМАЦІЯ

Поліаміди

Поліаміди — полімери на основі синтетичних високомолекулярних сполук, що містять в основному ланцюзі амідні групи -CONH-. Поліаміди одержують поліконденсацією амідів багатоосновних кислот альдегідами, поліконденсацією вищих амінокислот або диамінів з дикарбоновими кислотами, конденсацією капролактаму і солей диамінів дикарбонових кислот і ін.

структураПоліаміди застосовують у вигляді волокон типу капрон, нейлон, плівок, клеїв і покриттів, як антикорозійні матеріали для захисту металів і бетонів, в медицині (для хірургічних швів, в очній хірургії, для штучних кровоносних судин, як замінники кісток), як замінники шкіри.Поліамідні полімери і пластмаси на їх основі (поліаміди). Поліаміди ПН — широко поширений рід лінійних полімерів. Їх молекули вміщують амідну групу. Розрізняють ПА природні і синтетичні. Поліаміди використовують у вигляді волокон, плівок і наповнених пластмас. Поліамідні волокна — найбільш поширені синтетичні волокна.

Поліаміди застосовують для оболонок ковбас, упаковки і зберігання масла і жирів, м’яса і риби та інших заморожених продуктів, стерилізації медичних інструментів, в якості електроізоляційного, прокладочного і герметичного матеріалу.