ЗАВАНТАЖИТИ

ЦІКАВА ІНФОРМАЦІЯ

Папір металізований

Папір, покритий зверху тонким шаром металевої фольги, застосовується у ряді країн при друці поштових марок та акцій. Для виготовлення фольги використовують золото, срібло, алюміній, бронзу і тому подібне.

Металізований картон і металізований папір – це ламінований металізованою плівкою BOPP картон або папір.

Різні плівки дозволяють виготовляти різні види металізованого картону і металізованого паперу:

Металізований папір – це папір, на який нанесений тонкий шар металевої фольги або металу, який напилюється у вакуумних камерах.

Технологія виготовлення металізованого паперу передбачає три основні способи:
– Вакуумна металізація – у вакуумних камерах на папір шляхом випаровування наноситься тонкий шар алюмінію, нагрітого до температури 1500˚С. Отриманий у такий спосіб металізований папір, має сріблястий колір. Покривши його спеціальним лаком, можна досягти золотистого відтінку.

– Ламінування алюмінієвою фольгою – нанесення на основу тонкої алюмінієвої фольги при високій температурі і тиску. Такий металізований папір називається фольгованим або ламінатом.

– Металізація перенесенням – дозволяє наносити тонкий шар металу на будь-які поверхні, в т.ч. на папір, виготовлений з вторинної сировини і на картон.

У поліграфії металізований папір застосовується для виготовлення етикеток, рекламно-представницької продукції, упаковки для ексклюзивних сортів алкоголю і косметики. Така поліграфічна продукція, як правило,
відрізняється красивою обробкою і витонченістю.

Друкарські властивості металізованого паперу істотно відрізняються від властивостей звичайного паперу. При друці великих тиражів доцільно зробити в друкарні пробні відбитки.

Вартість робіт з металізованими матеріалами визначається, виходячи з формату листа, типу плівки і тиражу.
На металізованому картоні можна здійснювати друк фолієвими і УФ фарбами. Після друкування матеріал витримує всі післядрукарські операції - УФ-лакування, конгревне тиснення, тиснення фольгою, повторну ламінацію глянсовою або матовою плівкою і т.д.
Область застосування - коробки для елітної упаковки - кондитерських виробів і парфюмерії, обкладинки для книг, зошитів, коробки для упаковки аудіо- і відеопродукції, пакети, упаковка для цукерок, масел, маргарину, етикетки на ПЕТ- і скляні пляшки та ін.