ЗАВАНТАЖИТИ

ЦІКАВА ІНФОРМАЦІЯ

ВИДИ ПЛІВОК ТА ЇХ ВЛАСТИВОСТІ

ВИД ПЛІВКИ ВЛАСТИВОСТІ
Термоусадочна (ПВХ, ПЕВД, OPS, LLDPE, PET, різні види багатошарових)
Основні властивості термоусадочної плівки — здатність скорочуватися під дією температури і набувати форми упакованого виробу; висока прозорість і хороший блиск; висока міцність; захист продукції від дії довкілля. Перфоровані термоусадочні плівки використовуються для упаковки хлібобулочних виробів.
Скін-плівка (skin)
Поліетиленова плівка з термоклейовим шаром. Відмінні оптичні і механічні властивості, захист від пилу і вологи. Застосовується для упаковки на картон і як аналог упаковки блістера.
Стрейч-плівка (стретч, stretch) (ПВХ, LDPE, LLDPE-лінійний ПЕВД)
Основні властивості стрейч-пленки — висока розтяжність; стійкість до проколу, захищає від пошкоджень, забруднення; висока прозорість; здатність шарів плівки при зіткненні прилипати один до одного; оберігає вантажі на палетах від розсипу і пошкодження.
Ламіновані плівки
Багатошарові комбіновані матеріали виробляються на основі різних полімерних плівок (PP, PE, PA, PET і ін.), алюмінієвої фольги і паперу. Такі матеріали мають переваги перед плівковими матеріалами з друком, завдяки: тривалому терміну зберігання пакувальної продукції; високим механічним властивостям; міжшаровому друку, захищеному від пошкоджень; поліпшенню зовнішнього вигляду упаковки. Залежно від необхідних бар'єрних властивостей, виробник підбирає оптимальний склад композиційних матеріалів, в деяких випадках використовується металізація, покриття термолаком і ін. види покриттів. Матеріали, що ламінують, виробляються в наступних поєднаннях: СPP/PE Coex, СPP/BOPP, BOPP/PE Coex, BOPP/PET, BOPP PJ/BOPP, OPP/PE, PE/PE, CAST PP, OPP/OPP, OPP/СPP, PET/СPP, PET/PE, OPP/PE, OPP/Al/PE, OPP/Al/Paper, PET/Al/PE, OPP/Met PET/PE, OPP/Met OPP, Polyester/Al/LDPE, Polyester/Met OPP, Polyester/Met OPP/CPP, Polyester/жемч OPP/LDPE, Polyester/CPP, Polyester/Al/Polyester/LDPE, OPP/Met OPP/LDPE, OPP/LDPE, OPP/Met Polyester/LDPE, OPP/перл OPP/ Al/ LDPE, OPP/перл OPP/ LDPE і багато іншого.
Ламінований папір
Комбінований матеріал, що складається з паперу-основи і нанесеного на неї полімерного шару — PE, PP, CPP і так далі, поєднуючи в собі властивості двох матеріалів: паперу і полімерного шару. Папір, що ламінується, є якісною упаковкою для багатьох видів товарів у фармацевтичній, харчовій, легкій і хімічній промисловості. Можливе нанесення друку. Типи паперу, що ламінується: папір/PE, папір /CPP, OPP/OPP/папір, папір/LDPE, папір/Al/ LDPE, OPP/папір/CPP і т.д.
Вакуумні плівки
Багатошарові плівки, що володіють високими бар'єрними властивостями, високою газонепроникністю, забезпечує зовнішній вигляд свіжих продуктів, значно подовжують терміни зберігання, запобігають запітнінню, витримують високі і низькі температурні режими. Використовуються для вакуумної упаковки м'ясних і рибних продуктів, ковбас, напівфабрикатів, овочів і так далі. Існують різні різновиди вакуумних плівок, властивості яких залежать від кількості і типів шарів та добавок, вживаних при виробництві плівки. Приклади: PE/PA/EVOH/PA/PE, PE/PA/PE, PA/PE/PE, APET/PE, PVC/PE, APET/EVOH/PE, OPA/PE, PET/PE, OPET/EVOH/PE, EPET/PE та ін.
Плівки з "твіст-ефектом" (PE, поліфан,хайкор, ПВХ, BOPP)
Основна властивість твіст-плівок — зберігати скручений стан, тобто "хорошу пам’ять" — твіст ефект (це важливо, наприклад, при упаковці цукерок). Плівка термозварна, металізіруєтся і ламінується, має хороший блиск, дає продуктам привабливу форму, добре тримає друк і має хороші бар'єрні властивості.
Голографічна плівка (ПЕТ, ПВХ, ВОПП, багатошарові)
За рахунок високого рівня яскравості і блиску додають естетичні властивості різної продукції, неординарні оптичні ефекти. Застосовуються також для "холодного" і "гарячого" ламінування, для виготовлення голографічного картону, паперу, самоклейких матеріалів. Голографічні плівки бувають прозорі і металізовані.
Спінена плівка (Пінополіетилен, Пінополіпропілен)
Матеріал з гнучкого пористого вспіненого PE або PP, призначений для упаковки скляних, крихких, таких, що б'ються предметів і посуду, електронної побутової і промислової техніки, компонентів мікроелектроніки і так далі. Застосовується як ізоляційна прокладка ущільнювача для кришок, ковпачків. Знаходять також широке вживання при тепло-, звуко-, гідро- і електроізоляції в будівництві, автомобілебудуванні, енергетиці, електротехніці і легкій промисловості. Захищає від ударів, подряпин.
Повітряно-пухирцева плівка
Плівка, яка виробляється з ПЕВД і складається з декількох шарів: 2-х шарова — шар гладкого поліетилену і шар бульбашок. 3-х шарова — шар бульбашок між двома шарами гладкого поліетилену. Плівка забезпечує захист від ударів, запобігає проникненню вологи, захищає від подряпин, створює презентабельний зовнішній вигляд упакованому виробу, володіє гнучкістю, дозволяє виготовляти пакети по індивідуальних розмірах. Також, застосовується як покрівельний матеріал басейнів, теплиць, і як ізоляційний матеріал в будівництві.
PE - Полівінілацетатна (ПЕВД (LDPE), LLDPE, LDPE/LLDPE, HDPE)
Захищає від кисню і вологи. Використовується як одноразова упаковка продуктів короткого терміну зберігання в харчовому виробництві, роздрібній торгівлі, мережах «фаст-фуд», а також в сільському господарстві і будівництві. Знаходячись в безпосередньому контакті з продуктом, забезпечує триваліше зберігання продуктів, допомагає зберігати їх властивості, запобігає швидкому висиханню, захищає від дій зовнішнього середовища і просочення сторонніми запахами.
PE Coex - Соекструзійна поліетиленова плівка
Соекструзійна тришарова поліетиленова плівка (можливі різні поєднання ПЕВД і ПЕНД). Дану плівку відрізняють підвищені оптичні властивості. Також істотно збільшується міцність плівки на розрив, розтягування і прокол. Тришарова структура дозволяє досягти оптимальних технологічних і експлуатаційних властивостей плівки при мінімізації її собівартості.
PVC - Полівінілхлоридна (ПВХ) плівка
«Дихаюча плівка» використовується як одноразова упаковка продуктів тривалого терміну зберігання. Плівка з ПВХ володіє всіма перевагами плівок з поліетилену, але з покращеними характеристиками. Плюс до всього іншого ці плівки володіють "барєрним" ефектом, тобто можливістю пропускання складових повітря (водяної пари, вуглекислого газу) назовні і кисню всередину. Завдяки цій властивості забезпечується "дихання" продуктів — підтримка мікроклімату усередині упаковки і, відповідно, тривале збереження продуктів.
BOPP - Двохвісьноорієнтована поліпропіленова плівка
Володіє чудовою прозорістю, блиском і чудовим зовнішнім виглядом, високою еластичністю і міцністю на розрив (що дозволяє застосовувати плівки тонші в порівнянні з багатьма ін. плівками), відмінними діелектричними характеристиками і бар'єрними властивостями на паро- і газопроникності і до сторонніх запахів. Спеціальний шар сополімера, нанесений методом коекструзії, забезпечує відмінну здібність до зварки. Типи: прозора, біла, перламутрова, металізована. Застосовується для флексографічного друку, ламінування, виготовлення декоративної обгортки, для виробництва гнучких пакувальних матеріалів для харчової продукції.
CPP - Cast (поливна) неорієнтована поліпропіленова плівка
Володіє високою механічною міцністю, високою прозорістю, блиском, чудовим зовнішнім виглядом, підвищеною стійкістю до кислот і жирів, здібністю до термічної зварки, до металізації і нанесення будь-яких видів друку. Завдяки високій термічній міцності поліпропілену, упаковані продукти можна стерилізувати в плівці завтовшки від 30 до 40 мкм, що дозволяє уникнути використання консервантів. На плівку можна наносити мікроперфорацію, що дає можливість упаковувати продукцію в гарячому вигляді. Застосовується для ламінування плівок, виготовлення гнучких пакувальних матеріалів.
РР - Неорієнтована поліпропіленова плівка
Характеризується стійкістю до пошкоджень і відмінною зварюваністю, здібністю до нанесення будь-яких видів друку, безпечна при контакті з харчовими продуктами. Міцність при розтягуванні — до 30 Мпа, відносне подовження при розриві не менше 400%, паропроникність не більше 2 г/м2/24г, газопроникність по кисню не більше 1 х 10(-8) м 2 Па-1 с-1, стійкість до проколу не менше 8 МПА. У разі потреби физико-хімічні властивості плівки можуть бути скоректовані шляхом використання відповідних модифікуючих добавок. Методом екструзії з поліпропілену отримують тонкі плівки, волокна і нитки. Поліпропіленовая плівка застосовується для термоформування одноразового посуду і упаковки.
BOPS - Двохвісноорієнтована полістирольна плівка
25-100 мкм — висока прозорість, високий глянець, в середньому на 35% економічніше у вживанні в порівнянні з традиційними матеріалами, хороша адгезія при задруковуванні, екологічність, антистатичність, технологічність, можливість переробки відходів. Вживання: канцелярські товари, упаковка для фарб. 25-35 мкм — покращуваний TWIST ефект в порівнянні з традиційними матеріалами. Вживання — упаковка цукерок. 100-800 мкм — висока прозорість, блиск, жорсткість. Вживання — прозора упаковка (контейнери, блістери, корекси).
OPS - Односторонньо орієнтована полістирольна плівка
Термоусадочні орієнтовані в поперечному напрямі плівки. Міра усадки 70%. Висока прозорість, високий глянець, в середньому на 35% економічніше у вживанні в порівнянні з традиційними матеріалами, хороша адгезія при задруковуванні, екологічність, антистатичність, технологічність, можливість переробки відходів. Вживання: Sleeve етикетка (рукавна термоусадочна); термоусадочний ковпак (вино і ін.).
PS - Полістирольна плівка
Висока стабільність розмірів, жорсткість і прозорість. Це один з найпоширеніших пластиків, в першу чергу, завдяки його низькій ціні. Це відносно легкий полімер і, в той же час, стабільний і легкооброблюваний матеріал. Володіє хорошою вологонепроникністю, витримує низькі температури, відрізняється стійкістю до кислот і лугів. Полістирол добре формується при високій температурі. Плівка полістиролу застосовується на фасувальних автоматах для упаковки молочних і ін. харчових продуктів, для виготовлення коррексів (підкладок для цукерок), одноразового посуду, упаковки блістера і іншою.
ВОРА (Biaxis) - Двохвісноорієнтована поліамідна плівка
Бар'єрна плівка з двохосноорієнтірованного поліаміду. Товщина — 10, 12, 13.5, 15, 20, 20.5 мкм, обробка коронним розрядом, 15 мкм термоусадочна. Чудова механічна міцність, високі бар'єрні властивості, широкий інтервал допустимих температур, хороша стабільність.
PET - поліетилентерефталатна плівка (ПЕТ)
Володіє високою міцністю, високими бар'єрними властивостями і температурною стійкістю. Збереження аромату продукту. Типи: прозора, металізована, з коронарною і хімічною активацією поверхні. Застосовується для виробництва упаковки з багатошарових плівок на основі ПЕТ, ламінування і металізації. Для виробництва вакуумної упаковки.
PET антиадгезійна (силіконізована) плівка
Захищає поверхню липких матеріалів від мимовільного склеювання і забруднення, витримує температуру до 200°С. Для виробництва липких матеріалів (самоклеючих етикеток, мастик, герметиків, лейкопластиря, тепло-, шумо- і гідроізоляційних матеріалів).
РР/РЕ
Двошарова соекструзіонна плівка (поліпропілен-поліетілен). Вдало поєднує позитивні якості поліпропіленових плівок (блиск, прозорість, жиростійкість і ін.) і поліетиленових плівок (морозостійкість і ін.). Характеризується прекрасним зовнішнім виглядом, хорошою прозорістю, блиском, стійкістю до пошкоджень і відмінною зварюваністю, підвищеною морозостійкістю. Міцність при розтягуванні — до 25 Мпа, відносне подовження при розриві не менше 400%, паропроникність не більше 2 г/м2/24г, газопроникність кисню не більше 5 х 10(-8) м 2 Па-1 с-1, стійкість до проколу не менше 8 МПА. У разі потреби фізико-хімічні властивості плівки можуть бути скоректовані шляхом використання відповідних модифікуючих добавок.

З ЧОГО ЗРОБЛЕНІ

Полімери — природні та штучні сполуки, молекули яких складаються з великого числа повторюваних однакових або різних за будовою атомних групувань, з'єднаних між собою хімічними або координаційними зв'язками в довгі лінійні або розгалужені ланцюги. Структурні одиниці, з яких складаються полімери називаються мономерами.

Основною сировиною для виробництва полімерів є мономери — вуглеводневі гази різних джерел (природні та попутні нафтові гази, гази нафтопереробки). Вони є продуктами основного органічного синтезу і відносяться до різних гомологічних рядів:
парафінів — метана, етана, пропана, бутана і пентанів; вуглеводні цієї групи зустрічаються у природному і попутному нафтовому газі, а також утворюються при термічних і каталітичних процесах переробки нафти, вугілля та інших горючих копалин;
олефінів — етилена, пропілена, бутилена — утворюються при термічних і каталітичних процесах переробки нафти, а також при піролізі і гідруванні вуглеводневих газів групи парафінів, діолефінів. Головними представниками цього ряду, які мають велике практичне значення, є бутадієн і ізопрен. Вони найбільш економічно утворюються при дегідруванні вуглеводнів групи А і Б;
ацетилена — одержують крекінгом або піролізом вуглеводнів парафінового ряду.

Структурні елементи полімерів — макромолекули. Структура макромолекули — це складне поняття, яке включає хімічну будову, довжину і розподіл по довжинам та молекулярним масам, просторове розташування ланок, форму макромолекули. Знання основних параметрів структури дає можливість її регулювати і впливати на властивості.