ЗАВАНТАЖИТИ

ЦІКАВА ІНФОРМАЦІЯ

Багатошарові бар’єрні комбіновані матеріали

Наш ламінаторЛамінація являє собою склеювання двох або трьох плівок різних типів. Кожна плівка має свої позитивні особливості, необхідні для виготовлення упаковки. При їхньому склеюванні ці характеристики не губляться, а навпаки, доповнюють одна одну. При цьому фарбовий шар перебуває між шарами матеріалів, що виключає контакт фарби із продукцією, а також захищає надруковане зображення від стирання й інших ушкоджень. Склейка двох плівок називається "дуплексна ламінація". Існує також технологія склеювання трьох плівок - "триплексна ламінація". Три плівки можуть ламінуватися за один прогін, але для цього необхідний ламінатор із трьома секціями розмотування.

На сьогодні при ламінуванні готових пластмасових плівок переважає технологія без застосування розчинника, яку ми і використовуємо. При цій технології одно- або двокомпонентний клей, найчастіше поліуретановий, наноситься в підігрітому стані. Дуже липкий клей необхідно нанести рівномірно, зважаючи на те, що грамматура шару дуже маленька, близько 1 г/м2. Ламінування плівки відбувається в системі із трьох ламінувальних валів безпосередньо після нанесення клею. Істотною перевагою ламінування без розчинника є можливіть не використовувати тунельну сушку, чка є необхідною як при "мокрому", так і при "сухому" способі ламінування з розчинником. Завдяки цьому дуже сильно зменшується споживання енергії в процесі ламінування. Згадана технологія широко застосовується, наприклад, при взаємному ламінуванні плівки ОРР, у тому числі за участю металізованих плівок. Розвиток технології ламінування без розчинника збільшив інтенсивність використання міжшарового друку, що відрізняється естетичними (шар плівки збільшує блиск зображення та його інтенсивність), функціональними (друкований текст не стирається), а також гігієнічними (відсутня загроза безпосереднього контакту продукту, який пакується, з друкарськими фарбами) властивостями.

Наша продукціяВідомо, щоб довше зберегти продукт, використовується пакування. Але не всяке пакування може захистити продукт від псування або проникнення вологи, неприємних запахів. Для регулювання цих властивостей враховується проникність різних пакувальних матеріалів, ми використовуємо комбінації двох або декількох типів матеріалів, для того щоб створити кінцевий продукт, який сумуючи різні додаткові якості, у цілому відповідає необхідним характеристикам.
Перевага вакуумних пакетів полягає в ідеальності для транспортування: він не рветься, не б'ється, займає малий об’єм. Наповнений пластиковий пакет, завдяки плоским широким спеціальним швам, може витримати зовнішній тиск у сотні кілограм. А зусилля, необхідне на прокол багатошарового ламінату, з якого він зроблений, гострим предметом перевищує десятки кілограм на мм2.
Наші ламіновані плівки дозволяють використовувати ряд комбінацій PE (поліетилену), BOPP (біаксиально-орієнтованого поліпропілену в тому числі металізованого), BOPET і APET (лавсану й аморфного поліетилентерефталату в тому числі металізованого), можна використовувати для будь-яких машин вертикального впакування й горизонтального впакування, обладнаних термозварювальними секціями, які формують східчасті або плавні поздовжні шви.

Плівки для ламінування відрізняються більш міцними швами, а поліпшені властивості адгезії забезпечують більш широкий діапазон температур для зварювання. Підвищена твердість і стійкість до ударного навантаження в порівнянні зі звичайною багатошаровою плівкою дозволяють використовувати більш тонку плівку. Глянсова поверхня плівки дозволяє одержувати найвищу якість друку. Багатошарові й ламінувальні плівки також добре підходять для пакування сухих продуктів, наприклад, макаронних виробів, рису, сухих сніданків, снеків і корму для свійських тварин. Для сухих продуктів важливо, щоб пакування мало високу міцність, у комбінації з невеликою вагою. Висока якість зображення забезпечує легке читання інструкцій з приготування тих рецептів, які звичайно приводяться на пакуванні, навіть при відносно малому розмірі шрифту.
Дуплекс двовісно-орієнтованого поліпропілену BOPP/BOPP при всіх його перевагах має один недолік. Він зварюється за допомогою двох зовнішніх шарів співполімеру, що мають товщину всього близько 3-4 мікрона. Тому для формування герметичного шва на пакетах з BOPP необхідне дуже точне зварювання й відсутність у зоні спайки шва пилу й крихт продукту, масляно-жирових забруднень. Розв'язком проблеми може служити використання ламінатів, у яких термозварюваним шаром є соекструзійний поліетилен.

Найпоширенішими матеріалами, які виготовляються на нашому підприємстві є наступні види багатошарових (комбінованих) матеріалів:

BOPP/ BOPP (BOPP/ BOPP мет.) 20-40/20-40
Матеріал володіє хорошою паро — і газонепроникністю, аромастійкістью і високою стійкістю до низьких температур. Матеріал BOPP/ BOPPмет. Володіє хорошою жиростійкістью. Придатний для використання на пакувальних автоматах горизонтального і вертикального типів. Може виготовлятися з міжшаровим задруком. Матеріал застосовується для упаковки кондитерських виробів, бакалії, сухофруктів, сухих сніданків, пельменів, насіння і горіхів, кави, морозива та ін.

BOPP/PE (у т.ч. забарвлений) 20-35/30-100
Матеріал має гарну паро - і газопроникністю, стійкістю до низьких температур і точкового проколу. Має гарну термозварюваність при температурі 120-160 градусів. Придатний для використання на автоматах вертикального й горизонтального типів для фасовки при температурі до 40 градусів. Може виготовлятися з міжшаровим друком. Застосовується для пакування заморожених продуктів, кондитерських виробів, борошна, цукру, круп'яних виробів, синтетичних мийних засобів, корму для тварин, сухого молока, макаронних виробів, готових сніданків.

PET/PE (в т.ч. забарвлений, або PETмет./PE) 12-20/30-100
Матеріал володіє високою аромато-, паро- і газонепроникністю, високою жиростійкістю, термозварюваністю в межах 120-180 градусів, опірністю до низьких температур і точкового проколу. Придатний для використання на автоматах вертикального і горизонтального типів для фасовки при температурі до 40 градусів, а також для використання в технології «Дой-пак». Може виготовлятися з міжшаровим малюнком. Матеріал застосовується для упаковки кави, соусів, майонезів, кетчупів, заморожених м'ясо- і морепродуктів, засобів побутової хімії, пестицидів, шампунів, в якості покривного матеріалу в термоформованих вакуумних упаковках.

BOPP/PET/PE ( BOPP/ ВОРРМЕТ./PE) 20/12-20/30-100
Для даного матеріалу характерні такі властивості, як: висока вологостійкість, висока бар’єрність щодо газопроникності, висока стійкість до сторонніх запахів, більш високий вихід у порівнянні з матеріалами на основі алюмінієвої фольги, високі міцнісні характеристики й стійкість до зовнішніх механічних впливів. Може виготовлятися з міжшаровим друком. Застосовується в якості пакування м'ясо- і морепродуктів, кави, снеків, приправ, медичних препаратів, сухих продуктів.

PE/соPA/PE / PET ( PE/спPA/PE / APET) 40-200/ мкм
Характеристики: використовується на всіх видах вакуум-формувальних і термозапайочних машин. Участь PA забезпечує надання пакуванню високої стійкості, особливо в умовах глибокого формування, на кутах пакувань. Пакування продуктів у вакуум. Можливість зберігання продуктів у замороженому й охолодженому виді при температурі від -18 до +6 С. Можливий ефект легкого розкриття. Бар’єрність до кисню — 30 — 60 см3/м2/24години. Може виготовлятися з міжшаровим друком. Пакування має механічну міцність, герметичність, має гарні бар'єрні характеристики стосовно газів, ароматів, особливо вологи, має стійкість до агресивних середовищ, не впливає на смак і запах запакованого продукту.
Застосування: ковбасні, делікатесні вироби, пресерви, крабові палички, риба, морепродукты, виготовлення вакуумних пакетів.

PE/EVOH/PE/PET ( PE/EVOH/PE/APET)
Співполімер EVOH має високі бар'єрні властивості стосовно кисню. Матеріал має хорошу пластичність, що забезпечує безпроблемне формування складних упаковок. Може виготовлятися з міжшаровим друком.
Застосування: ковбасні, делікатесні вироби, пресерви, крабові палички, риба, морепродукты, виготовлення вакуумних пакетів.

Папір/PE
Ламінований папір — комбінований матеріал, що складається з паперу- основи й нанесеного на неї полімерного покриття шару поліетилену. Поєднуючи в собі властивості двох матеріалів — паперу й полімерного шару, ламінований папір є якісним пакуванням для багатьох видів товарів у фармацевтичній, харчовій, легкій і хімічній промисловості. Використання паперу дає можливість нанесення зовнішнього друку. Матеріал придатний для пакування методом гарячої фасовки при температурі до 80 градусів. Застосовується для пакування масла, маргарину, борошна, цукру, морозива, супів швидкого готування, спецій, медичних і лікарських препаратів.

Папір/PE/Al (Папір/PE/Al/PE)
Алюмінієва фольга має сукупність властивостей, що забезпечують конкурентну перевагу матеріалу. Бар'єрні властивості, що перешкоджають проникненню вологи, масел жирів забезпечують збереження якості продуктів і виключають їхні втрати. Висока міцність при невеликій вазі, здатність до формування, особливо при формоутворенні упаковки. Придатна для нанесення друку після попереднього нанесення праймера-лаку.
Застосування: пакування масла, сирних виробів, морозива, для пакування тютюнових виробів, дитячого харчування, кава, спецій і ін..

Перевагами картонного впакування є відносна міцність при транспортуванні, легкість, компактність, можливість задруковування, здатність до формування.

Картон/PE/AL (Картон/PE/AL/PE, PE/Картон/PE/AL/PE)
Матеріал, володіючи низькою проникністю (5 г/м2 за 24 години), застосовується для облицювання задньої панелі холодильників, кондиціонерів, можливість друкування на ньому (у тому числі використання міжшарового друку) дозволяє застосовувати матеріал для пакування продуктів, підкладок у вакуумні пакети, одноразового посуду (склянки, тарілки).

Картон/PE (PE /Картон/PE)
Ламінований картон, як одношаровий, так і двошаровий, застосовується для пакування замороженої продукції. Придатний для розігріву в мікрохвильових печах, можливість друкування на ньому (у тому числі міжшарового) дозволяє застосовувати матеріал для пакування продуктів, підкладок у вакуумні пакети, одноразового посуду (склянки, тарілки).

Картон/PE/PET (Картон/PE/ВОРРМЕТ.)
У якості плівки для ламінування можуть використовуватися голографічні плівки PET і BOPP з зображеннями. Такий матеріал готовий до будь-якого способу друкування й обробки: тиснення фольгою, вісічка, флексографія, офсет, трафарет. Матеріал використовується для виготовлення косметичного, подарункового пакування, підкладок для вакуумних пакетів.

Матеріали виготовляються у вигляді полотна, змотаного в рулон. Максимальний діаметр — 1,2 м. Максимальна ширина готового матеріалу — 1 м.